بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

طراحی موزه هنری لیون فرانسه

طراحی موزه هنری لیون فرانسه

طراحی موزه

طراحی موزه هنری لیون

معمار: Coop Himmelbe (I) bu
موقعیت بنا: لیون، فرانسه
متراژ بنا: ۴۶۴۷۶ متر مربع
سال احداث: ۲۰۱۴

معرفی پروژه معماری

گروه معماری Coop Himmelb (l) bu برنده مسابقه طراحی موزه فرانسه در سال ۲۰۰۱ شده بود. این موزه برای انتقال دانش و اطلاعات به نسل های آینده برنامه ریزی شده و صرفاً به عنوان یک موزه برای بازدید نمی باشد. محل طراحی پروژه در حدود ۱۰۰ سال قبل انتخاب شده بود تا ساخت یک بنا با کاربری مورد نظر را به انجام برساند.اما به دلیل مشلاتی اعم از خاک و مقاومت سایت، این پروژه به تعویق افتاده بود.(نیاز به شمع کوبی در عمق ۵۳۶ متری بوده تا سستی و رانش خاک را تحمل کند). با توجه به برنامه ریزی و طراحی شهری، این پروژه برای مسئولان شهر لیون حائز اهمیت بوده است. همچنین این ساختمان می بایست به عنوان نماد فانوس دریایی و عنصر استقبال کننده برای افرادی باشد که از این مسیر وارد شهر می شوند. به همین دلیل یک فرم بخصوص و ساختارشکن برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

معرفی پروژه معماری

فرم این موزه ارائه دهنده یک سری اشکال هندسی متفاوت در داخل و خارج بنا به صورت مجزا می باشد. بعضی از فضاهای داخل دارای حجمی می باشد که از بیرون مشاهده نمی شود، اما به پوسته بیرونی متصل شده است. به عنوان مثال فرم استوانه ای کنار پله برقی با سقف شیشه ای متصل شده است. محل سایت پروژه می تواند در پیشرفت شرایط اقتصادی منطقه تأثیر مثبت زیادی داشته باشد.

معرفی پروژه معماری

روند طراحی:

اساساً سختمان شامل سه بخش است. بخش اول شامل پایه (Base) ساختمان است که با توجه به آب های زیرزمینی اندکی برجسته تر و بالاتر سطح زمین واقع شده است. بخش دوم شامل دو سالن اجتماعات ( با گنجایش ۱۲۲ و ۳۲۷ نفر) که در حجم اصلی تعبیه شده است و بخش سوم شامل فضاهای کار، کارگا ها، کلاس های آموزشی و نمایشگاه می باشد.زیبایی این پروژه در تلاقی با رودخانه چند برابر شده است، مانند طرح سینمای بوسان که توسط همین گروه و با اصرار کارفرما کنار رودخانه به اجرا رسیده است. برنامه بعدی برای راه اندازی این پروژه ساخت یک پل می باشد که دو لبه رودخانه را به هم متصل کند.

معرفی پروژه معماری

 

معرفی پروژه معماری

 

معرفی پروژه معماری

 

معرفی پروژه معماری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *