بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

آخرین اثر معماری «لوئی ویتون» در پاریس

آخرین اثر معماری «لوئی ویتون» در پاریس

معماری «لوئی ویتون»

معماری «لوئی ویتون» در پاریس

ساختمان ۱۰۰ میلیون یورویی لوئی ویتون آخرین اثر معمار مشهور آمریکایی- کانادایی، فرانک گری، در روز ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴ در پاریس گشایش یافت. این ساختمان ساخته‌شده از قاب‌های شیشه‌ای قوسی و پنل‌های بتونی که در غرب پاریس قرار دارد، زیربنایی ۱۲۰۰۰ متر مربعی دارد و شبیه به یک کوه یخ است.

این ساختمان برای جای دادن کلکسیون هنری برنار آرنو، میلیاردر و مدیرعامل بزرگترین گروه اجناس لوکس، LVMH، صاحب شرکت لوئی ویتان بنا شده است. این بنا همچنین با ۱۱ فضای بزرگ به عنوان گالری هنری نیز استفاده خواهد شد.

 پروژه های معماری جهان

گروهی این ساختمان تزئین‌شده با Lها و ٰVها (حرف‌های اول نام Louis Vuitton) را غول بازرگانی برنار آرنو، ثروتمندترین مرد اروپا، می‌‌نامند، ولی برای گری موضوع به هنر مربوط است. او می‌گوید: «ایده من ساختن بنایی بود که نمایی از حرکت در آن باشد.»
او گفت که ماهیت به نظر برهنه و ناتمام‌مانده دهلیزهای شیشه‌ای این بنا مانند بوم‌های سپید است که هنرمندان دیگر را ترغیب می‌کند تا در آن «مداخله کنند» و از این فضا در آینده استفاده کنند. به گفته او هنرمند معاصر، دانیل بورن قصد دارد روی این ساختار نقاشی کند. گری می‌گوید: «من دوست دارم که بناهایم کامل نباشند تا دیگران را به بازی کردن دعوت کنند.»

 پروژه های معماری جهان

 

 پروژه های معماری جهان
گفتنی است این ساختماد در پایان ماه اکتبر با یک نمایشگاه ویژه که به فرانک گری اختصاص دارد، رسما به روی مردم گشوده خواهد شد.

 پروژه های معماری جهان

 

 پروژه های معماری جهان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *