بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

ارکیدئوراما؛ پلی میان معماری و ارگانیسم زنده

ارکیدئوراما؛ پلی میان معماری و ارگانیسم زنده

ارکیدئوراما

ارکیدئوراما

 

ساختار زنده ی ارکیدئوراما توسط معماران Plan B Architects + JPRCR شکاف بین معماری و ارگانیسم زنده, مصنوعی, طبیعی و دست ساخت انسان را از میان برد. ساختار لانه زنبوری فلز و چوب از ترسیمات ۱۴ ارکیده که بر ستون ها شکل گرفتند, مشتق شده است. هدف در محو کردن هر گونه تمایز میان این دو جهان و پذیرفتن آنها به عنوان یک واحد است.که ممکن می سازد, معماری در قامت یک سازماندهی فضایی و محیطی و بسیار مرتبط به فرایندهای زندگی تصور شود.

پروژه ی این باغ گیاه شناسی در مدلین کلمبیا شرایط ” فرم ارگانیک” را از وجوه مختلف و مقیاس های متفاوت با نگاهداشت اصول سازماندهی مصالح بررسی می کند. و الگوهای هندسی دقیق که در پیکربندی ساختارهای زنده ریشه دارند – مقیاس های بصری دائمی – را تعریف می کند. و بازدیدکنندگان را در ارتباط پدیدارشناسانه و محیطی در محیط و در جهان به عنوان یک کل با یکدیگر مواجه می سازد. سازه ی “ارکیدئوراما” به شکل خود به خودی جانبداری می کند از – سازماندهی ساختاری سیستم به شکلی که ممکن می سازد, سیستم رشد کند, و به هر تردیدی به عنوان تصمیمات سیاسی, بودجه یا تغییرات آینده پاسخگو باشد.

ساختار شش ضلعی در مرکز تهی است و یک ایوان کوچک – مدول یک گل که به شکل سیستماتیکی تکرار شده را شکل می دهد, بنابراین اصول در حال رشد, تکامل ساختار و انعطاف پذیری را تعریف می کند. با توجه به هندسه ی داده شده بازدید کننده ها یک ارکیدئوراما را به عنوان یک جنگل توسعه یافته, و یا یک سایبان باغ مانند مشاهده می کنند. ساختار سرزنده ی این تجربه ی گیاه شناسی منحصر به فرد در تمام جهات شاخه بندی شده, و ما را وادار به تفکری بسط یافته, شناخته شده و معمول می کند

پلی میان معماری و ارگانیسم زنده

پلی میان معماری و ارگانیسم

پلی میان معماری و ارگانیسم

پلی میان معماری و ارگانیسم

پلی میان معماری و ارگانیسم

پلی میان معماری و ارگانیسم

پلی میان معماری و ارگانیسم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *